3 novinky v Microsoft Teams

 v Blog, Slovenčina

Komunikovať a spolupracovať so svojím tímom môžete už dlhšiu dobu vďaka príznačne nazvanému riešeniu Microsoft Teams. Tento nástroj neustále naberá nové a nové funkcionality. Najaktuálnejšie prírastky potešia najmä ľudí, ktorí pracujú v teréne a dostávajú sa do priameho kontaktu so zákazníkmi.

Na prvý pohľad vyzerá rozhranie riešenia Teams ako sociálna sieť, v ktorej je celá komunikácia štruktúrovaná podľa pracovných tímov. Jednotlivé tímy si pre väčšiu prehľadnosť môžu vytvárať svoje komunikačné kanály napríklad podľa riešenej problematiky, podľa projektov a podobne. Okrem toho v sebe Teams integruje kalendáre z Outlooku, chat a audiovizuálne telefonáty zo Skype for Business, zdieľanie dokumentov z riešenia SharePoint a ešte viac z balíka Ofiice 365. Je taktiež súčasťou kancelárskeho balíka Office 365 Enterprise E1, pre veľké firmy.

microsoft teams mobile features

Lokalita, hlasové správy, fotografie

Aktuálne už môžu zamestnanci v teréne zdieľať so svojimi kolegami aj svoju pozíciu, hlasové správy a fotografie zaznamenané telefónom. To všetko v bezpečnom prostredí, bez potreby využívať iné doplnkové aplikácie. Tieto funkcionality môžu využívať zamestnanci na akejkoľvek pracovnej pozícii. IT zamestnanci môžu vytvoriť vlastnú politiku použitia týchto nástrojov podľa pracovných rolí, ale môžu aj využiť Microsoftom predpripravenú šablónu – Firstline Worker configuration policy template. Používatelia systému si ľahko prispôsobia mobilný telefón tým, že si na navigačný panel pripnú tie moduly, ktoré najčastejšie potrebujú.

microsoft teams shifts mobile

Plánovanie pracovných zmien

Microsoft pracuje na tom, aby boli rôzne systémy na riadenie pracovných síl integrovateľné do riešenia Teams. Prvou lastovičkou je API s názvom Graph API for Shifts – umožňuje sledovanie pracovných zmien, zamestnanci si môžu zmeny meniť, resp. požiadať o preplánovanie ich pracovného času na iný termín priamo z mobilného telefónu.

microsoft teams praise mobile

 

Motivácia pochvalou

Funkcionalita Praise umožňuje motivovať zamestnancov, angažovať ich a pochváliť za ich prácu priamo v aplikácii Teams.  Ide o nástroj, ktorý je na prvý pohľad veľmi jednoduchý, no v skutočnosti dokáže významne pomôcť firmám udržať si kvalitných pracovníkov.

 

Viac informácií nájdete na stránke Teams for Firstline Workers. V prípade záujmu využívať tieto funkcionality vo vašej firme nás neváhajte kontaktovať.

 

PÁČIL SA VÁM PRÍSPEVOK? CHCETE BYŤ O PODOBNÝCH BLOGOCH A MATERIÁLOCH PRAVIDELNE INFORMOVANÍ? REGISTRUJTE SA DO NAŠEJ WBI ACADEMY

 

 

 

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

wbi office365 microsoft365 mac ios