3 videonávody na Business Central

 v Angličtina, Video

Tieto tri krátke videonávody sa hodia nielen aktuálnym používateľom systému, ale aj spoločnostiam, ktoré sa pripravujú na upgrade z Dynamics NAV („Navision“) na jeho pokrokového nasledovníka, t. j. na riešenie Microsoft Dynamics 365 Business Central. Pozrite sa, ako sa v systéme pracuje, týchto pár tipov sa vám alebo vašim kolegom môže zísť.

 

Ako otvoriť nový fiškálny rok

V riešení Microsoft Dynamics 365 Business Central môžete otvoriť nový fiškálny rok dvomi spôsobmi. Najskôr si však potrebujete definovať účtovné obdobie, ktoré môžete vytvárať po jednotlivých mesiacoch, ale vo videu uvidíte, že to ide aj šikovnejšie. V okne „Accounting Periods“ stačí kliknúť na voľbu „Process“ a následne na „Create Year“. Potom už len zadáte počiatočný dátum fiškálneho roka (napr. 1. 1. 2020), definujete dĺžku jedného účtovného obdobia (1 mesiac) a zadáte počet týchto období vo fiškálnom roku (12).

 

Ako nastaviť kategórie tovaru

Pre jednoduchšie vyhľadávanie, filtrovanie a reportovanie môžete v riešení Business Central kategorizovať vaše tovarové položky. V návode uvidíte, ako si viete kategórie vytvoriť, ako definujete ich vlastnosti, ako ich začleníte do tovarovej hierarchie a ako do novovytvorených kategórií pridáte tovar, ktorý do nich patrí.

 

Ako posielať dokumenty priamo zo systému

Po napojení vašej e-mailovej adresy k riešeniu Microsoft Dynamics 365 Business Central môžete priamo na karte obchodného dokumentu kliknúť na voľbu „Print/Send“, následne na tlačidlo Send. Otvorí sa dialógové okno, ktoré vám ponúkne možnosť e-mailu a formát posielaného dokumentu. Upraviť môžete príjemcov, predmet aj samotný text správy.

 

Pre viac informácií o systéme Microsoft Dynamics 365 Business Central alebo pre pomoc pri upgrade systému Microsoft Dynamics NAV sa na nás neváhajte obrátiť

 

Podobné články

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

iot product insightsai 2020 ilustr