Ako na vlastné pozadie v Teamse

 v Blog, Slovenčina

Kooperačná a komunikačná aplikácia Teams je najrýchlejšie rastúca a rozvíjajúca sa aplikácia Microsoftu dnešných dní. Počet jej aktívnych používateľov narástol na viac než 75 miliónov denne.

Veľmi obľúbenou funckionalitou pre všetkých pracovníkov na home office sa stala zmena pozadia. Tú vykonáte počas videokonferencie kliknutím na ikonu troch bodiek a potom na „show background options“. Následne si stačí vybrať obrázok, ktorý sa vám páči najviac.

 

Ako nahrať vlastný obrázok

Ak chcete byť kreatívnejší, ako pozadie videohovoru môžete použiť vami vybraný obrázok, ktorý nemá Microsoft Teams vo svojej štandardnej ponuke. Postup je nasledovný:

  • Spustite Prieskumníka súborov (Win + E).
  • V hornom menu kliknite na položku „Zobraziť“.
  • Zaškrtnite položku „Skryté súbory“ (ak už nie je zaškrtnutá)
  • Následne prejdite na: C:/Používatelia/meno_konta/AppData/Roaming/Microsoft/Teams/Backgrounds/Uploads.
  • Nahrajte váš obrázok do aktuálneho umiestnenia
  • Ak nenájdete priečinky „Backgrounds“ a „Uploads“, vytvorte si ich ručne.

 

Ďalšie novinky

Microsoft pridal medzi funkcionality videohovorov aj novú ikonku ručičky. Ak na ňu kliknete, dáte prezentujúcemu rečníkovi na známosť, že sa hlásite o slovo. Ten môže bez prerušenia dokončiť pár viet a následne vám dať priestor na vyjadrenie.

Potešujúca je aj správa o zapracovaní technológie, ktorá tlmí rušivé zvuky počas telefonátov a videohovorov.

Ak organizujete videohovor s veľkým počtom účastníkov a počas hovoru nemáte možnosť odkontrolovať si, kto sa vlastne mítingu zúčastnil, existuje pre vás riešenie. Počas hovoru si už totiž môžete nielen zobraziť účastníkov, ale zoznam účastníkov si môžete aj stiahnuť do počítača a venovať sa mu neskôr.

Nápomocný vám môže byť aj nástroj na analýzu aktivity tímov. Vďaka nemu zistíte, koľko je vo vašom tíme aktívnych používateľov, koľko sa uskutočnilo tímových konferencií, koľko sa poslalo správ a ako sa vyvíjala aktivita tímu v čase. Túto analýzu si zobrazíte kliknutím na tri bodky pri názve tímu, následne vyberiete možnosť „manage team“ a v hornom menu kliknete na záložku „analytics“.

 

Pre viac informácií o aplikácii Microsoft Teams nás neváhajte kontaktovať.

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

lists 1000age barros rbpofvqrozy unsplash