Ako naplánovať zverejnenie stránky v SharePointe

 v Blog, Slovenčina

Pripravili ste novú stránku alebo už máte hotový príspevok v SharePointe, avšak s publikovaním ešte musíte čakať na ten správny čas? Uľahčite si prácu a vybavte to hneď. SharePoint spúšťa novú funkcionalitu, vďaka ktorej si naplánujte automatické zverejnenie obsahu na konkrétny dátum a čas. Čítajte ďalej a zistíte ako na to.

Zapnutie funkcionality plánovania

Aby ste mohli využívať tento nový nástroj na plánované publikovanie obsahu, musí vám to najskôr povoliť vlastník SharePointovej lokality. V knižnici stránky (Pages library) stačí vo vrchom menu kliknúť na plánovanie (Scheduling) a následne prepnúť funkcionalitu do stavu zapnuté (On). Po zapnutí funkcie si budú môcť plánovať zverejnenie obsahu všetci vaši autori a prispievatelia.

scheduling

scheduling2

Naplánovanie zverejnenia

Keď už máte hotovú sharepointovú stránku alebo napísaný nový príspevok do sekcie novinky, vedzte, že to najťažšie už máte za sebou. Zverejnenie tohto obsahu môžete naplánovať tak, že v hornej časti obrazovky kliknete na Podrobnosti stránky (Page details) a zapnite funkcionalitu plánovania (Scheduling). Automaticky vám systém ponúkne polia pre zadanie presného dátumu a času publikovania. Ak ste to zvládli, v pravom hornom rohu pripravenej stránky máte (namiesto Publikovať/Publish) tlačidlo Naplánovať (Schedule).

page details

Rýchle naplánovanie zverejnenia stránky zvládnete aj na obrazovke Knižnice stránok (Pages library). Vyberte stránku, ktorú chcete naplánovať, v pravom hornom rohu kliknite na ikonu s písmenkom „i“ (Information), zapnite plánovanie a zadajte dátum a čas.

schedule i

Pri každej naplánovanej stránke sa zobrazuje ikona plánovania (kalendár s hodinami).

schedule icon

Schvaľovanie

Ak zverejnenie vášho obsahu podlieha schvaľovaniu, SharePoint sa s tým vysporiada jednoduchou logikou:

  • Ak schvaľovateľ odsúhlasí vami pripravený obsah, SharePoint ho publikuje v naplánovanom čase.
  • Ak váš obsah schvaľovateľ odsúhlasí až po čase, na ktorý ste naplánovali publikovanie obsahu, SharePoint zverení váš obsah okamžite po schválení.
  • Ak obsah nie je schválený, nie je ani publikovaný.

 

Pre viac informácií o riešení SharePoint a jeho plnohodnotnom využití pre intranet a automatizáciu procesov vo vašej spoločnosti nás neváhajte kontaktovať.

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

bbt backgroundsolitea fuze ilustr