Bezpečnejší SharePoint, OneDrive a Teams

 v Blog, Slovenčina

Spolu so spustením Office 365 v roku 2015 prišla na svet aj služba pokročilej ochrany pred hrozbami (Advanced Threat Protection – ATP). V prípade cloudových riešení je totiž bezpečnosť dát prvou nastolenou otázkou.

Microsoft sa v rámci ATP sústredil najmä na to, aby používateľov chránil pred škodlivými a nebezpečnými hypertextovými odkazmi a dokumentmi. Nebezpečné malvéry a vírusy majú byť odhalené a ošetrené v reálnom čase, keď sa k používateľovi snažia dostať, a teda skôr, než si používateľ stiahne alebo otvorí podozrivý, nebezpečný obsah.

Doteraz sa služba ATP týkala predovšetkým e-mailovej komunikácie a Outlooku, ale keďže spôsoby zdieľania informácií sú v Office 365 naozaj bohaté, Microsoft rozšíril takúto ochranu už aj na ďalšie aplikácie a služby. Bezpečnejším sa tak stalo aj dokumentové riešenie SharePoint, úložisko OneDrive a aplikácia Teams, obľúbená na komunikáciu a spoluprácu.

Služba ATP bude v týchto riešeniach sledovať kvalitatívne indikátory, ktoré dokážu identifikovať hrozby a podozrivé aktivity. Pod dozorom sa tak ocitne zdieľanie súborov a priečinkov, prihlasovanie používateľov a podobne.
Viac informácií

 

PÁČIL SA VÁM PRÍSPEVOK? CHCETE BYŤ O PODOBNÝCH BLOGOCH A MATERIÁLOCH PRAVIDELNE INFORMOVANÍ? REGISTRUJTE SA DO NAŠEJ WBI ACADEMY

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER