Bezpečnostné funkcie v Microsoft 365 Business

 v Blog, Slovenčina

Riešenie Microsoft 365 Business stojí na troch nohách. Prvou z nich je  Windows, druhou Office 365 a treťou sú nástroje, ktoré sa skrývajú pod skratkou EMS (Enterprise Mobility + Security). Práve táto posledná skratka naberá na význame závratnou rýchlosťou. Skrýva mnoho funkcií, ktorých účelom je chrániť vaše firemné dáta, nech už k nim pristupujete odkiaľkoľvek, nech ich máte uložené v akomkoľvek zariadení. Nástroje EMS boli nedávno rozšírené o pár zaujímavých noviniek.

Azure Information Protection (AIP)

 Toto riešenie pomáha firmám klasifikovať, označovať a chrániť dokumenty a e-maily s citlivými alebo osobnými informáciami. Váš administrátor vie nastaviť pravidlá a podmienky detekcie takýchto údajov, a aj to, ako sa môže danými informáciami narábať.

Ak napríklad napíšete do e-mailu číslo kreditnej karty, môže vám priamo v Outlooku vyskočiť odporúčanie, ako by ste mali chrániť vašu správu. Prípadne nedostanete na výber – zobrazí sa vám upozornenie, že e-mail obsahuje citlivé údaje, preto bude chránený tak, ako to váš administrátor nastavil. V praxi to znamená napríklad to, že nebudete môcť správu odoslať mimo firmy alebo príjemca nebude môcť preposielať vašu správu ďalej, vytlačiť ani kopírovať.

AIP ponúka rôzne predpripravené šablóny, ktoré vám pomôžu nastaviť vlastnú firemnú politiku ochrany dokumentov a e-mailov. Viac informácií o AIP.

Azure Rights management (ARM)

Služba ARM vám dovoľuje chrániť vaše informácie aj napriek tomu, že sa ocitnú mimo vašej firmy. Vaše dáta môžu byť totiž uložené v mobilných zariadeniach vašich zamestnancov ako aj v e-mailových schránkach alebo cloudových diskoch partnerských firiem. Ak chcete zaviesť opatrenia, ktorými budete svoje dáta môcť šifrovať, identifikovať a následne k nim zabezpečiť len autorizovaný prístup, neprehliadnite možnosti, ktoré ponúka ARM v rámci riešenia Microsoft 365 Business. Viac informácií o ARM. Ďalšie veľmi užitočné nástroje, ktoré slúžia najmä na zabezpečenie mobilných zariadení a v nich uložených firemných údajov, sa skrývajú pod názvom InTune.

 

PÁČIL SA VÁM PRÍSPEVOK? CHCETE BYŤ O PODOBNÝCH BLOGOCH A MATERIÁLOCH PRAVIDELNE INFORMOVANÍ? REGISTRUJTE SA DO NAŠEJ WBI ACADEMY

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER