Čím poteší Teams v novom roku?

 v Blog, Slovenčina

Aplikácia Teams sa rozvíja veľmi rýchlo. Nedávno sme vás informovali, že Microsoft umožnil správu účastníkov tímov na úrovni kanálov, to však zďaleka nie je posledná novinka. Vybrali sme pre vás 15 najlepších zmien, na ktoré sa môžeme tešiť už začiatkom roka 2020.

 

Lepšia integrácia Teams a Outlooku

V Outlooku pribudne tlačidlo „Share to Teams“. Zdieľanie e-mailu aj s prílohami sa tak ešte viac zjednoduší. Fungovať to bude aj naopak – chatovú konverzáciu alebo komunikačné vlákno budete môcť poslať mailom.

 

E-maily o zmeškanej aktivite

Ak sa v nejakom kanáli rozbehla diskusia, ktorá unikla vašej pozornosti, Teams vám pošle mail. Priamo v ňom uvidíte zmeškané príspevky a v Outlooku môžete na tieto príspevky odpovedať.

outlook and teams actions

Úlohy v Teamse

Teams ponúkne zjednotený pohľad na všetky vaše úlohy. Bude ich synchronizovať s aplikáciami To-Do, Planner a Outlook. Úlohy si môcť pozrieť vo forme zoznamu, tematických panelov, grafov a kalendára.

 

Yammer v Teamse

Ďalšou aplikáciou, ktorá bude integrovaná do Teamsu je pracovná sociálna sieť Microsoft Yammer. Aplikáciu si budete vedieť pripnúť priamo do hlavnej navigačnej lišty.

 

White Board

Telefonáty a videohovory budú rozšírené o funkcionalitu White Board, na ktorú môžu účastníci hovoru písať a kresliť počas stretnutia.

 

Živé titulky

Aktuálne sa pripravujú automatické titulky, ktoré si budete môcť zapnúť počas telefonátu alebo videohovoru s anglicky hovoriacim komunikačným partnerom. Vízia do budúcnosti hovorí o funkcionalite simultánneho prekladu, ktorá pomôže prekonať jazykové bariéry medzi členmi tímu.

microsoft teams turns 2 4

 

Lepšie manažovateľné roly počas telefónnych a audiovizuálnych konferencií

Prezentujúci budú mať kvalitnejšiu kontrolu nad bežnými účastníkmi konferencií. Účastníci s novou rolou „attendee“ už nebudú môcť zdieľať obsah, prevziať ovládanie, stíšiť ani odstrániť iných účastníkov.

 

Otvorenie v novom okne

Do Teamsu pribudne veľmi praktická funkcionalita, vďaka ktorej si budete môcť otvoriť konverzačné vlákna, chaty, telefonáty a dokumenty v samostatnom okne. Budete tak môcť pracovať vo viacerých teamsových priestoroch naraz.

 

SMS prihlasovanie pre zamestnancov

Teams môžete využívať aj na riadenie pracovných smien zamestnancov, ktorí sú v teréne. Slúži na to funkcionalita Shifts. Zamestnanci, ktorí sa cez svoje mobilné zariadenie prihlasujú do teamsu si nebudú musieť pamätať špeciálne heslá. Na ich telefónne číslo im vždy po prihlásení príde SMS kód.

sms sign in teams

 

Špecifické scenáre

Microsoft vytvára špecifické scenáre na použitie Teamsu v rôznych odvetviach. Zatiaľ hovoril napríklad o scenári pre odvetvie zdravotníctva, v ktorom by mohli lekári využívať Teams na virtuálne konzultácie s pacientmi.

 

Poradca pre administrátora

Funkcionalita Advisor for Teams má radiť a pomáhať administrátorom pri zavádzaní Teamsu do firemného prostredia.

 

Nový katalóg aplikácií

V katalógu aplikácií, ktoré možno integrovať do Teamsu budú podrobnejšie informácie o každej aplikácii. Okrem popisu aplikácie a mena jej vydavateľa sa už administrátori dozvedia aj aktuálny stav certifikácie aplikácií a ďalšie informácie.

 

Balíky politík podľa pracovnej roly

Riadiť bezpečnostné nástroje a prístup zamestnancov k rôznym funkcionalitám je jednoduchšie vďaka preddefinovaným balíkom. Microsoft ich postupne vytvára, aktuálne sú nadizajnované roly vo vzdelávacom odvetví.

 

Bezpečné odkazy

Funkcionalita Safe Links, ktorá je súčasťou nástrojov pokročilej bezpečnosti (ATP Advanced Threat Protection) v Office 365 a Microsoft 365 sa dostala aj do Teamsu. V reálnom čase bude Teams kontrolovať hypertextové odkazy vložené do chatov a konverzácií. Ak odhalí riziko malvéru alebo vírusu, používateľa na to upozorní.

 

Aplikácie a procesy

Aplikácie vytvorené na platforme Power Apps budú môcť byť publikované ako Teams App. Tým vzniká veľký priestor na rozširovanie funkcionalít Teamsu. Špecifické aplikácie budú môcť administrátori pripnúť do hlavného menu.

Použitím riešenia Power Automate (donedávna známeho ako Microsoft Flow) viete vytvoriť procesy, ktoré sa automaticky spustia, ak budú v Teamse splnené vami definované kritériá. Napríklad môžete vytvoriť notifikácie, ak sa v konverzácii objavia nejaké kľúčové slová, alebo spustiť rôzne procesy v prípade, že do tímu pribudne nový kolega.

power apps teams

 

Viac informácií o Microsoft Teams, ako aj o možnostiach riešenia SharePoint či Office 365 vám radi poskytneme. Neváhajte sa na nás obrátiť prostredníctvom konaktného formulára na stránke O nás.

 

VIAC PODOBNÝCH PRÍSPEVKOV:

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

ai 2020 ilustrhr 1000