Ako zvládnuť explóziu dát

 v Blog, Slovenčina

Ak sa pasujete s neustále narastajúcim množstvom obchodných dát, ktoré potrebujete ukladať, chrániť, riadiť a archivovať, nie ste veru výnimkou. Veľké množstvo firiem v týchto dňoch trápi enormne rýchlo rastúci objem informácií. A veľké množstvo firiem aj aktívne hľadá riešenie, vďaka ktorému neprehajdáka veľa peňazí na rozširovanie a správu svojej IT infraštruktúry. Riešenie nie je vo hviezdach, ale v dátových oblakoch.
unlock-cloud

Z roka na rok pribúda počet spoločností, ktoré neukladajú takmer žiadne dáta lokálne na ich vlastné servery. Slovenská realita nám ukazuje, že naša dôvera v cloud je rezervovanejšia než na západe, ale každopádne aj u nás sme svedkami toho, že ako húb po daždi rastie počet firiem, ktoré fungujú v takzvanom hybridnom IT prostredí.

db-cloud

Hybridné IT prostredie umožňuje firmám ponechať si kritické a citlivé dáta u seba (on-premise) a do cloudu presunúť napríklad len zálohy, archívne a málo používané dáta. Pritom si firmy dokážu zachovať rovnakú dostupnosť svojich súborov, nemusia investovať do nákupu, zavádzania a riadenia novej infraštruktúry.

sql-vykon

Výhodou cloudových služieb je, že za ne platíte podľa toho, ako ich využívate. Napríklad SQL Server 2016 vám dnes dáva možnosť využiť cloud cez SQL Server Stretch Database Service (Služba elastickej databázy SQL servera). S touto službou sa ukladací priestor vášho cloudového SQL servera rozširuje podľa objemu dát, ktoré doň nahráte. Ak máte dát málo, platíte menej, ak ich je viac, suma rastie úmerne tomu. Vaše dáta sú šifrované ešte pred odoslaním do cloudu, pričom šifrovacie kľúče zostávajú uložené u vás.

bezpecnost

Vďaka tomu, že cloudové SQL databázy poskytujú v podstate rovnaké funkcionality ako lokálne SQL servery, je dnes jednoduché postupne prenášať lokálne aplikácie do cloudu. Krok za krokom a bez plytvania financiami tak dokážete využívať potenciál a silu cloudu viac a viac. Ak hľadáte odpoveď na otázky, ako modernizovať svoje procesy a ako sa pripraviť na záplavu dát, ktorá vás čaká v budúcnosti, zvážte dostupné hybridné scenáre.

Páčil sa vám článok? Chcete byť o podobných blogoch a materiáloch pravidelne informovaní? Registrujte sa do našej WBI Academy.

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER