E-maily s vlajkou už aj v To-Do

 v Blog, Slovenčina

Používate aplikáciu Microsoft To-Do (súčasť balíkov Office 365) na plánovanie a sledovanie svojich úloh? Máme pre vás dobrú správu. Aplikácia To-Do si už vie načítať do zoznamu úloh správy, ktoré v Outlooku označíte vlajkou. Nebudete tak už musieť žonglovať medzi dvomi aplikáciami a všetko, čo si vyžaduje vašu pozornosť nájdete na jednom mieste. Táto novinka zatiaľ platí pre všetky pracovné a školské účty, Microsoft však avizoval, že už čoskoro sa jej dočkajú aj súkromné účty.

Práca s príznakmi v Outlooku

Správy môžete v Outlooku označiť aj príznakom vysokej priority. Ak tak urobíte, v aplikácii To-Do budú príslušné maily označené hviezdičkou. Správy s príznakom spracovania „Dnes“ sa v To-Do automaticky dostávajú aj do zoznamu úloh „Môj deň“. Maily s príznakom spracovania neskôr (zajtra, budúci týždeň, presný dátum…) sa dostávajú do zoznamu „Naplánované“.  Samozrejme, do To-Do sa prenášajú aj vaše nastavenia pripomienok toho-ktorého mailu.

aplikacia microsoft to do mobil

Možnosti v To-Do

Keď kliknete na e-mail s príznakom (vlajkou) v aplikácii To-Do sa vám zobrazí:

 • Náhľad správy – ak na mail chcete odpovedať, stačí jedno kliknutie a daná správa sa vám otvorí v aplikácii Outlook alebo (ak aplikáciu Outloook nemáte napr. v mobilnom telefóne nainštalovanú) webový prehliadač a v ňom Outlook Online
 • Možnosť rozdeliť e-mailovú úlohu na kroky
 • Nastavenie pripomienok
 • Nastavenie termínu dokončenia
 • Možnosť pridať dokumentovú prílohu k úlohe
 • Priestor na vaše poznámky k e-mailu

Ako prepojiť Outlook s To-Do

 1. Prihláste sa do Office 365 tým istým pracovným alebo školským účtom, ktorý používate pre svoj e-mail.
 2. Otvorte aplikáciu To-Do. (Ak ste ju doteraz nezvykli používať, ľahko ju nájdete prostredníctvom vyhľadávacieho poľa, prípadne kliknite na odkaz „Preskúmajte všetky svoje aplikácie“.)
 3. Automaticky sa zobrazí vyskakovacie okno, ktoré vám ponúkne možnosť aktivovať zoznam e-mailov s príznakom (Flagged Email list). Aktivujte ho a máte vybavené.
  Ak sa vám vyskakovacie okno zavrie skôr, než naň stihnete zareagovať, kliknite na Nastavenia (ozubené koliesko vpravo hore), nájdite „E-maily s príznakom“ a kliknite na ikonu aktivovania.

zapnutiemailov s priznakom aplikacia to do v office 365

Aplikácia To-Do si inteligentne natiahne do 10 mailov, ktoré boli „ovlajkované“ maximálne pred dvomi týždňami. Tak vás uchráni od záplavy neaktuálnych správ s príznakom, ktoré sa u väčšiny používateľov Outlooku zvyknú povaľovať v rôznych poštových priečinkoch.

Aktivácia príznakových e-mailov v aplikácii Microsoft To-Do zatiaľ nie je možná v Androide ani v iOS. To znamená, že aktiváciu potrebujete vykonať prostredníctvom webového prehliadača, ako sme popísali vyššie. Po takomto aktivovaní (cez web alebo Windows) už budete môcť pracovať so svojim zoznamom príznakových e-mailov na akomkoľvek zariadení.

 

PÁČIL SA VÁM PRÍSPEVOK? CHCETE BYŤ O PODOBNÝCH BLOGOCH A MATERIÁLOCH PRAVIDELNE INFORMOVANÍ? REGISTRUJTE SA DO NAŠEJ WBI ACADEMY

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

projekty vyroba biznis ranajky