Eliminácia hesiel v Azure AD

 v Angličtina, Blog, Slovenčina, Video

Neustále sa rozširujúci počet cloudových služieb a ich používateľov stavia do centra pozornosti problematiku prihlasovania. Prirodzene ide o to, aby bola autentifikácia používateľov čo najjednoduchšia a zároveň čo najbezpečnejšia.

Microsoft preto predstavil funkcionality bezheslového prihlasovania v rámci Azure Active Directory. Použitím bezpečnostného kľúča FIDO2, aplikácie Microsoft Authenticator alebo Windows Hello sa tak môžu používatelia Azure Active Directory prihlásiť bez použitia hesla.

Autentifikačné faktory sú založené na svetových šifrovacích štandardoch a protokoloch, chránených biometrickým faktorom (odtlačkom prsta alebo rozpoznávaním tváre) alebo PIN-kódom. Používatelia tak zadajú biometriu alebo PIN-kód na odomknutie jedinečného kľúča, ktorý je bezpečne uložený na ich zariadení. Následne je kľúč použitý na overenie používateľa a zariadenia na prístup k službe.

Aktuálne Microsoft ponúka možnosť pozrieť si, ako by ste mohli vo vašej spoločnosti fungovať bez hesiel. Zverejnil náhľad nových bezpečnostných metód a návod na zriadenie bezpečnostného kľúča FIDO2 do Azure Active Directory.

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

update axnovinky v teamse1