FindTime – plánovanie mítingov

 v Blog, Video

Spoznajte bezplatnú aplikáciu, vďaka ktorej ľahko naplánujete svoje mítingy. Ide o skutočne jednoduchú záležitosť, ktorú si za minútku stiahnete, nainštalujete a už aj môžete používať v Office 365.

Aplikácia vám uľahčí život, ak potrebujete naplánovať spoločnú aktivitu pre viacero ľudí a nemáte poňatia o tom, ktoré termíny by komu vyhovovali. Namiesto neustáleho dohadovania sa a vymieňania si e-mailov alebo pozvánok v kalendári použite FindTime a naplánujte vhodný termín rýchlo a bez chaosenia.

Výhodou je, že jedine organizátor mítingu musí mať Office 365 – bez problémov teda môžete dohadovať vyhovujúce termíny s kýmkoľvek a nikto si kvôli tomu nemusí nič inštalovať.

Postup ľahký ako facka

Po nainštalovaní vám v Outlooku pribudne nová ikonka. Ak chcete naplánovať stretnutie, stačí vytvoriť novú správu a kliknúť na New Meeting Poll.

 

 

Ak používate webové rozhranie, aplikáciu nájdete doplnkoch/rozšíreniach (Add-ins).

 

Aplikácia vám priamo v Outlooku názorne ukáže, čo máte robiť. Najskôr treba, aby ste do poľa adresátov pridali e-mailové adresy ľudí, ktorých účasť je na mítingu nevyhnutná. Do poľa adresátov kópie patria účastníci, ktorí na stretnutí môžu, ale nemusia byť.

V ďalšom kroku vyberiete všetky termíny, ktoré vám vyhovujú.

Nastavíte ešte, či chcete:

  • dostávať notifikácie s odpoveďami jednotlivých účastníkov,
  • automaticky zapísať do kalendárov všetkých účastníkov termín, o ktorom sa všetci vyjadrili ako o vyhovujúcom,
  • podržať všetky navrhnuté termíny vo svojom kalendári ako obsadené, až kým nedôjde k finálnemu určeniu termínu.

Zostáva už len kliknúť na Insert to e-mail, a do mailu sa vám dostane jednoduchá grafická pozvánka so základnými informáciami a s akčným tlačidlom Select Options. Príjemcovia pozvánky kliknú na tlačidlo Select Options a následne môžu označiť, ktoré termíny im ne-/vyhovujú, ktoré preferujú, a navyše môžu navrhnúť ďalšie termíny.

Vyskúšajte, je to ľahké a je to zadarmo.

Aplikáciu si môžete stiahnuť tu: https://findtime.microsoft.com/home

 

 

PÁČIL SA VÁM PRÍSPEVOK? CHCETE BYŤ O PODOBNÝCH BLOGOCH A MATERIÁLOCH PRAVIDELNE INFORMOVANÍ? REGISTRUJTE SA DO NAŠEJ WBI ACADEMY

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

zmiešaná realita