Voľná aplikácia Microsoft Sway na tvorbu štýlových prezentácií už oficiálne na trhu

 v Slovenčina, Tlačová správa, Video

Untitled-picture2Na čo slúži aplikácia Sway?

Sway je aplikácia, ktorá pomáha používateľom, spoločnostiam a školám vytvárať a zdieľať vizuálne atraktívne reporty, projekty, prezentácie a iný obsah s textom, fotkami a obrázkami bez nutnosti mať dizajnérske a technické zručnosti. Používateľ len pridá obsah a Sway vytvorí štýlový dizajn prezentácie za neho.

Koľko stojí aplikácia Sway a ako sa dá získať?

Začiatkom augusta Microsoft oznámil oficiálne uvedenie aplikácie Sway, ktorá je teraz voľne stiahnuteľné prostredníctvom Windows Store ako aj súčasťou Office 365 pre firmy a školy. Všetci používatelia môžu Sway využívať zdarma prihlásením sa na voľný Microsoft účet. Majitelia Microsoft účtu, ktorí si stiahnu službu Sway, majú prístup k svojmu obsahu aj offline, možnosť paralelného prihlásenia s viacerými účtami ako aj možnosť pridávať fotografie priamo z vlastného zariadenia s kamerou.

Zdieľanie obsahu prostredníctvom Docs.com

Prezentácie vytvorené pomocou Sway môžu používatelia zdieľať prostredníctvom Docs.com. Docs. com je portál, na ktorom si ľudia môžu založiť profil a vytvárať rôzne knižnice a zdieľať vlastný obsah z Word, Excel, PowerPoint, Sway dokumentov ako aj pridávať rôzne PDF a odkazy na stránky. Obsah zverejnený na Docs.com je dohľadateľný pomocou vyhľadávačov, sociálnych sietí alebo priamym prezeraním portálu Docs.com. Obsah publikovaný na Docs.com je možné komentovať a vlastník obsahu dostáva štatistky o počte zobrazení zverejneného obsahu.

Sway vs. PowerPoint

Hoci sa mnohým môže zdať, že Sway je konkurenčným nástrojom PowerPoint, nie je tomu tak. Je skôr doplňujúcim nástrojom na tvorbu prezentácií neformálneho charakteru na zdieľanie s rodinou alebo menšími komunitami. PowerPoint naďalej ostáva číslo jedna pre firmy a prezentátorov, ktorý potrebujú zachovať branding a mať plnú kontrolu nad dizajnom prezentácie.

Viac info o možnostiach práce s aplikáciou Sway sa dočítate na oficiálnej stránke v slovenčine https://sway.com/

Ak chcete vedieť tvoriť štýlové Sway dokumenty, návod ako pracovať s aplikáciou nájdete v sérií video tutoriálov na YouTube:

Odporúčané články

Leave a Comment

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER