Nové funkcionality mobilného Outlooku

 v Blog, Slovenčina

Mobilná aplikácia Outlook je dnes nasadená na viac ako 100 miliónoch zariadení na celom svete. Aby ju vedeli zamestnanci využívať rýchlejšie a bezpečnejšie, Microsoft prináša do aplikácie nové funkcionality:

  • Štítky bezpečnosti mailov

Administrátor môže jednoducho preddefinovať bezpečnostnú politiku, ktorá sa bude uplatňovať na informácie obsiahnuté v mailovej komunikácii používateľov mobilnej aplikácie Outlook. Administrátor napríklad zadefinuje štítok „citlivé informácie“, používateľovi potom stačí označiť mail takýmto štítkom, aby správu zašifroval alebo do nej pridal pätu so špecifickými informáciami. Mail môže následne otvoriť len prijímateľ, ktorý je autorizovaný na odšifrovanie správy.

  • Zjednodušenie nasadenia a riadenia

Administrátor môže špecifikovať firemné maily alebo účty OneDrive for Business, ktoré môžu využívať mobilný Outlook, čím sa významne zníži riziko využívania firemných mobilných zariadení na súkromné účely. Okrem toho bude môcť administrátor štandardizovať nastavenia aplikácie – napríklad vypnutie/zapnutie synchronizácie a ukladania kontaktov, blokovanie externých obrázkov, nastavenie priečinku pre prioritnú prijatú poštu.

  • Prepojenie s Microsoft Teams

Cez mobilný Outlook budú môcť používatelia ľahko naplánovať a zorganizovať stretnutie so svojim tímom a zúčastniť sa ho online priamo z Outlooku.

  • Využitie technológie Office Lens

Používateľovi postačí odfotiť si niekoho vizitku, aby sa mu do Outlooku uložil nový kontakt aj s detailnými informáciami. Zjednoduší sa aj ukladanie dokumentov, prezentácií a podobne.

  • Obľúbené notifikácie

Ak používateľa otravuje veľké množstvo notifikácií denne, pomôže mu funkcionalita Obľúbené notifikácie, prostredníctvom ktorej definuje, ktoré osoby sú preňho prioritné. Následne bude dostávať len notifikácie o správach a položkách kalendára, ktoré odoslala dôležitá osoba.

  • Vylepšenie hľadania a zdieľania kalendárov

Okrem toho, že pribudne vyhľadávanie v položkách kalendárov, zjednoduší sa aj pridávanie kalendárov do mobilného Outlooku. Zdieľanie kalendára s kolegami bude vyriešené pár ťuknutiami do obrazovky.

 

PÁČIL SA VÁM PRÍSPEVOK? CHCETE BYŤ O PODOBNÝCH BLOGOCH A MATERIÁLOCH PRAVIDELNE INFORMOVANÍ? REGISTRUJTE SA DO NAŠEJ WBI ACADEMY

 

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

ax helpdesk