Rozhýbte biznis s mobilnými aplikáciami

 v Blog, Slovenčina

Mobilita biznisu už nie je trendom budúcnosti. Je tu a veľmi horlivo sa na ňu chytajú predovšetkým start-upy a nové firmy. Nie je sa čomu čudovať, veď predsa nie sú zaťažené ani starými procesmi, ani veľkým počtom zamestnancov, ani komplexnými agendami, politikami a dátami, ktoré nesú na pleciach zabehnuté väčšie spoločnosti. Ako sa im možno v mobilite čo najviac vyrovnať?

Zmena myslenia

Mladé firmy si s IT infraštruktúrou veľké vrásky nerobia. Jediné „železo“, ktoré potrebujú mať fyzicky po ruke sú mobily a notebooky. Načo riešiť serverovne a softvérové inštalácie, keď si už môžu všetko prenajať vo forme služby? Načo sa zaťažovať vysokými prvotnými investíciami, načo riešiť bezpečnosť úložiska, keď už leží na pleciach Googlu, Microsoftu alebo iného dodávateľa?

Cloud-first

Biznis aplikácie, nech už slúžia na účtovanie, správu zákazníkov, tvorbu dokumentov…, sa predsa dajú stiahnuť do mobilu a notebooku, keď ich treba. Tento „mobile-first“ prístup ide ruka v ruke s „cloud-first“ filozofiou, ktorej niektoré už zabehnuté spoločnosti stále nechcú prísť na chuť. Majú na to mnoho dôvodov, ktoré vychádzajú nielen z obavy o bezpečnosť, ale neraz aj z obavy o narušenie zabehnutých procesov, na ktoré sú už všetci zamestnanci, či už v dobrom alebo v zlom, zvyknutí.

Moderný prístup

Výzvou pre tradičné on-premisové spoločnosti sú nielen dynamicky rastúci konkurenti, ale aj mladí zamestnanci, ktorí nie sú spokojní, ak musia pracovať v nedynamickom a nemodernom prostredí. Že si to tí mladí predstavujú veľmi jednoducho sa posťažoval určite nejeden zamestnanec s úlohou implementovať v „tradičnej spoločnosti“ napríklad politiku BYOND (bring-your-own-device). Umožniť zamestnancom používať na pracovné účely súkromné zariadenia však nemusí byť vôbec ťažké ani nebezpečné, ak poznáte tie správne nástroje.

Must-have

Ak pracujete v spoločnosti, ktorá ešte neotvorila svoje brány mobilným technológiám a cloudu, sústreďte sa na hľadanie softvérového riešenia, ktoré vám umožní:

  • pracovať s nástrojmi, ktoré sú pre vás a vašich kolegov dobre známe.

Či už ide o tvorbu dokumentov, tabuliek alebo prezentácií, najefektívnejšie riešenia sú také, pri ktorých nemusíte desať minút hľadať napríklad funkciu zarovnania textu do bloku.

  • efektívne komunikovať a spolupracovať.

Emaily, kalendár, hlasové správy, okamžitý chat, videohovory, online knižnice dokumentov…

  • okamžite analyzovať dáta.

Biznis aplikácie, ktoré vám neponúkajú možnosť analyzovať zadávané a spracúvané dáta vás pripravujú o dôležité informácie a súvislosti.

  • pracovať na akomkoľvek zariadení.

Vaši zamestnanci, ale aj kolegovia alebo partneri môžu preferovať rôznych dodávateľov operačných systémov alebo výrobcov mobilných zariadení.

  • fungovať synchronizovane a integrovane.

Ak sa nechcete donekonečna prepínať medzi aplikáciami, ale mať správne údaje na všetkých miestach naraz, potrebujete vzájomne prepojené a spolupracujúce riešenie.

  • dôverovať poskytovateľovi.

Neriskujte s neoverenými aplikáciami od anonymných spoločností, ktoré môžu vystaviť vaše dáta akémukoľvek riziku.

Riešenie

Objaviť ten správny systém a tie správne aplikácie nemusí byť vždy celkom jednoduché, ale Solitea WBI je tu preto, aby vám pomohla pri zavádzaní moderných softvérových riešení. Či už ide o mobilné kancelárske aplikácie (Office 365), modernú komunikáciu (Teams), riadenie dokumentových procesov (SharePoint) lebo automatizáciu komplexných procesov v oblasti financií a výroby (Dynamics 365), neváhajte sa na nás obrátiť. Radi s vami prediskutujeme všetky vaše špecifické potreby a poradíme ako postupovať pri transformácii na modernú a efektívnu spoločnosť tretieho tisícročia.

Napíšte nám

 

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

co prinesie update d365foto do 2b