Služba nad železo?

 v Blog, Slovenčina

Náskok pred konkurenciou si dnes možno získať a udržať jedine tak, že dynamiku svojej firmy postavíte na naozaj vysoký piedestál. Ide totiž o vašu schopnosť prispôsobiť sa zmenám na trhu, o vašu schopnosť rýchlo a nenáročne modernizovať svoje produkty a služby, ako aj vnútrofiremné procesy, ktoré ich umožňujú poskytovať. Ak vás v napredovaní brzdí IT, niečo nie je v poriadku.

Úspora a riadenie nákladov

Pre niekoho stále strašiak, pre niekoho automatická voľba – CLOUD – vám môže významne pomôcť v spomínanom dynamickom napredovaní. Ak prestanete strácať čas a peniaze starostlivosťou o vlastnú IT infraštruktúru, usporíte približne tretinu času vašich administrátorov, využívate službu, ktorej náklady sú rozložené v čase, a tieto náklady viete navyšovať aj krátiť dynamicky, presne podľa aktuálnej potreby.

Novinky pre trh

Potrebujete namodelovať napríklad nové výrobné procesy? Chcete vytvoriť pre svojich zákazníkov alebo zamestnancov novú šikovnú aplikáciu? V cloude si dokážete prenajať služby a kapacity, za ktoré by ste pri vlastnom vývoji zaplatili niekoľkonásobne viac. Pre svoje projekty viete využiť služby umelej inteligencie, predpripravené šablóny riešení (napr. pre chatboty) a omnoho viac.

Otázka bezpečnosti

Kybernetické útoky sú stále sofistikovanejšie a problematika bezpečnosti vyskakuje pred očami každej spoločnosti bez ohľadu na to, či má svoje dáta v cloude alebo „doma“. Na mieste je preto otázka – dokážeme prostredníctvom svojich kapacít zabezpečiť naše údaje a servery tak, aby odolali útoku z vonka lepšie a cenovo výhodnejšie, než to robia špecializované dátové centrá, spĺňajúce globálne štandardy a normy, zamestnávajúce kvantá špecialistov a „polepšených hackerov“?

 

PÁČIL SA VÁM PRÍSPEVOK? CHCETE BYŤ O PODOBNÝCH BLOGOCH A MATERIÁLOCH PRAVIDELNE INFORMOVANÍ? REGISTRUJTE SA DO NAŠEJ WBI ACADEMY

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER