Solitea akvirovala AXIOM PROVIS Int. a posilňuje svoju pozíciu predného regionálneho dodávateľa riešenia Microsoft Dynamics

 v Slovenčina, Tlačová správa

Brno, 2. marca 2020 – Holding Solitea získal 100 % podiel vo spoločnosti AXIOM PROVIS Int., s.r.o., ktorá je významným implementačným partnerom českého a slovenského trhu podnikových systémov Microsoft Dynamics, regionálnym partnerom spoločnosti Incadea a na trh dodáva vlastné riešenie OneCore pre finančné a leasingové spoločnosti.

„Od roku 1998 budujeme silné partnerstvo s Microsoftom v roli nezávislého vývojára softwaru a väčšina nami vyvíjaných produktov používa platformu Microsoft,“ hovorí Martin Cígler, predseda predstavenstva holdingu Solitea. „Našou víziou je stáť sa v našom regióne najvýznamnejším partnerom Microsoftu v oblasti podnikových aplikácií a tento cieľ sme v posledných rokoch uskutočňovali prostredníctvom celého radu akvizícií, posilňujúcich našu pozíciu významného partnera Microsoftu. Akvizíciou spoločnosti AXIOM PROVIS Int. nielenže napĺňame túto víziu, ale otvárame si aj trh DMS systémov pre Automotive a vďaka vlastnému produktu spoločnosti AXIOM PROVIS Int. OneCore si sprístupníme aj perspektívny trh finančných služieb. Vďaka akvizícii ale hlavne získavame radu kvalifikovaných odborníkov a ja sa už dnes teším na spoluprácu s nimi.“

Solitea patrí v stredoeurópskom regióne medzi najväčších dodávateľov účtovníckych a podnikových informačných systémov (ERP) ako pre komerčný, tak aj pre štátny segment a neziskové organizácie. Obsluhuje státisíce malých podnikateľov cloudovými službami iDoklad a Minimax, v Česku je i lídrom trhu pokladničných systémov. Ponúka kompletný outsourcing miezd na kľúč a úspešne realizuje veľmi rozsiahle na mieru pripravené projekty na domácom trhu aj v zahraničí – príkladom sú v tuzemsku napr. eRecept, v zahraničí implementácia informačného systému fínskej colnej správy TULLI.

„Solitea patrí k lídrom trhu podnikových systémov Microsoft a integrácia do holdingu nám otvára nové možnosti a obchodné príležitosti,“ dodáva Petr Franěk, CEO AXIOM PROVIS Int. „Radi by sme nie len využili silné zázemie holdingu a jeho know-how, ale aj vyťažili maximum zo vzájomných synergií a z príležitostí, ktoré sme schopní uchopiť v kontexte riešení OneCore a Incadea.”

„Víziou holdingu Solitea je prostredníctvom svojich produktov a riešení zjednodušovať podnikanie firmám všetkých veľkostí. Akvizícia spoločnosti AXIOM PROVIS Int. je iba ďalším krokom v naplňovaniu tohto cieľa, strategickou investíciou otvárajúcou nové trhy a nové príležitosti pre všetkých členov skupiny,“ dopĺňa Martin Cígler. Z pohľadu zákazníkov a obchodných partnerov spoločnosti AXIOM PROVIS Int. i ich dcérskych spoločností sa po akvizícii nič nemení, firmu aj naďalej riadi pôvodný výkonný management a činnosť spoločnosti zostáva bezo zmien.

O spoločnosti AXIOM PROVIS

AXIOM PROVIS Int., s.r.o., sa už od svojho vzniku v roku 1993 strategicky zameriava na dodávky podnikových systémov so špecializáciou na oblasti automotive a finančné služby. AXIOM disponuje širokou škálou kompetencií a je držiteľom najvyššej úrovne partnerstva Microsoft Gold Certified Partner. V AXIOMe pôsobí viac než 60 odborníkov na produkty Microsoftu. Riešenia AXIOM boli úspešne nasadené vo viac než stovke českých aj medzinárodných spoločností. Medzi významné referencie patrí napríklad UniCredit Leasing, Olympus, Robe Lighting, Slovenská sporiteľňa a ďalšie. Vo svojom segmente je AXIOM PROVIS lídrom na českom i slovenskom trhu. Viac na www.axiomprovis.cz.

O holdingu Solitea

Solitea, a.s., patrí medzi veľkých európskych dodávateľov ICT riešení. V siedmich zemiach zamestnáva cez 1000 zamestnancov a v rámci európskeho regiónu obsluhuje cez 260 000 zákazníkov v 15 zemiach. V tomto roku holding očakáva výnosy presahujúce 2 miliardy korún a dlhodobo patrí k najrýchlejšie rastúcim IT spoločnostiam v regióne. V posledných štyroch rokoch uskutočnila Solitea radu významných akvizíc IT spoločností v Českej a Slovenskej republike (Altus software, Aquasoft, Axiom, BI Experts, CDL SYSTEM, Cígler software, Clever Decision, Dotykačka, Dynamica, GEMMA Systems, J.K.R., Smart software, Vema, WBI), v Rakúsku (JET ERP) a na Balkáne (Billans, MIT Informatika, SAOP). Solitea dlhodobo posilňuje svoju pozíciu významného európskeho dodávateľa informačných technológií pre komerčné subjekty i štátnu správu. Viac na www.solitea.net.

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

support ilustrteams free