Spoznajte nové NAV – Dynamics 365 Business Central

 v Angličtina, Blog, Slovenčina, Video

Možno aj vy patríte k ľuďom, ktorí dôverne poznajú systém Microsoft Dynamics NAV. Možno aj vy ho ešte stále nazývate ako Navision, t. j. menom jeho predchodcu. Avšak hoci si tieto označenia stále ponechávame a pamätáme, tento systém sa neutále zdokonaľuje a prešiel významnými zmenami. Microsoft aktuálne upúšťa od predaja riešenia NAV, pretože sa do hry dostal jeho nasledovník – riešenie Microsoft Dynamics 365 Business Central. Vzduchom lietajú označenia ako „NAV novej generácie“, „biznisový balík aplikácií“, „integrované cloudové služby“… Pointou však je, že dobrý NAV by nemal šancu prežiť, nielen ak by sa neprispôsobil súčasným potrebám, ale hlavne, ak by sa nepripravil na potreby budúce. Na Business Central sa preto už netreba pozerať ako na nejaký balík funkcionalít, ale skôr ako na o súbor vzájomne integrovaných aplikácií.

O aké aplikácie ide?

V stručnosti povedané, ide najmä o vzájomne prepojené a spolupracujúce nástroje pre Sales, Marketing, Service, Operation, Finance. Tieto nástroje pokryjú potreby účtovníctva, reportovania, správy financií, riadenia dodávateľských reťazcov, zákazníckeho servisu, plánovania, výroby, ochrany dát podľa GDPR a podobne. Toto všetko aj na mobilných zariadeniach, toto všetko rovno prepojené s aplikáciami Office 365, službami Azure, platformou PowerApps.

Najsilnejšou zbraňou riešenia Microsoft Dynamics 365 Business Central je jeho schopnosť rásť spolu s firmou v súčasnej digitálnej ére, keď firmy potrebujú dáta okamžite, chcú jednoduchú ale pokrokovú analytiku, pracujú na tom, aby zefektívňovali a modernizovali svoje procesy prostredníctvom vlastných alebo iných zakúpených aplikácií, chcú využívať virtuálne počítače, znižovať náklady na IT infraštruktúru a zvyšovať bezpečnosť dát.

Microsoft Dynamics 365 Business Central je možné nasadiť v cloude, on-premise aj formou hybridného scenára.

Pozrite si krátke video a spoznajte nástupcu systému NAV.

PÁČIL SA VÁM PRÍSPEVOK? CHCETE BYŤ O PODOBNÝCH BLOGOCH A MATERIÁLOCH PRAVIDELNE INFORMOVANÍ? REGISTRUJTE SA DO NAŠEJ WBI ACADEMY

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

reminder clocks SharePointConditional access Microsoft 365 Windows Defender ATP