Teams umožní prácu v skupinách

 v Blog, Slovenčina

Súčasná doba kladie obmedzenia a doteraz netušené výzvy na vzájomnú komunikáciu. Preto asi nikoho neprekvapí, že platforma Microsoft Teams je najrýchlejšie sa rozvíjajúcou aplikáciou spomedzi všetkých nástrojov v Microsoft 365.

Mnohí už poznáme funkcionalitu Toghether mode, ktorá náš obraz umiestni do virtuálnej posluchárne, resp. prostredia, ktoré nám umožňuje vnímať účastníkov stretnutia jednotne. Microsoft aktuálne prišiel so širšími možnosťami tejto funkcionality. Pridal nové scenérie – kaviareň, poslucháreň, konferenčnú miestnosť a podobne. Dostávame sa tak bližšie k prirodzenosti, hoci to ešte nie je celkom ono. Každopádne, nástroje umelej inteligencie sú nasadené, aby nám poskytli ten najlepší používateľský zážitok, ktorý nám inak neponúkne žiadny iný poskytovateľ.

Dôležitou novinkou sú v neposlednom rade takzvané „breakout rooms“, ktoré nám umožnia v Microsoft Teams rozdeliť účastníkov mítingu do viacerých malých skupín, a naplno tak pracovať formou workshopov alebo brainstormingových stretnutí. Microsoft tak reaguje na jednu z najžiadanejších potrieb svojich zákazníkov, čím sa vyrovnáva konkurenčným komunikačným službám.

Pri stretnutiach cez Microsoft Teams už od novembra bude môcť organizátor schôdzky rozdeliť účastníkov do viacerých skupín, simultánne s nimi spolupracovať a dosiahnuť tak ten istý výsledok, ako pri práci s menšími skupinami v realite.

Samozrejme, organizátor mítingu nemôžete byť naraz na všetkých miestach. Preto sa môže ľubovoľne prepínať medzi jednotlivými skupinami a moderovať ich. Na záver, aby vám naozaj nič neuniklo, vám Microsoft Teams pošle automatickú rekapituláciu mítingov aj so záznamami, súvisiacimi nahranými súbormi a ďalšími informáciami.

Ak vaša spoločnosť realizuje aj mítingy, ktoré možno nazvať obrovské, t. j. hostíte viac ako 1000 účastníkov naraz, čoskoro vám Microsoft pomôže a podporí vás cez Microsoft Teams aj pri mítingoch tomto rozsahu.

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

windows10 1000dynamics365 news 2 2020 1000