Umelá inteligencia v Office 365

 v Blog, Slovenčina, Video

Microsoft naznačuje, že sa blížime k okamihu, po ktorom sa nebudeme prispôsobovať tomu, ako aplikácie fungujú. Naopak, aplikácie sa budú automaticky prispôsobovať nášmu spôsobu práce. Na svedomí to budú mať nástroje umelej inteligencie (AI), ktorých úlohou je zvýšiť naše pohodlie, šetriť nám čas a zároveň povýšiť našu efektivitu na celkom novú úroveň. Bežných používateľov ovplyvní najmä AI v bežných aplikáciách Office 365, ako sú Outlook, Excel či PowerPoint. Styčným dôstojníkom pri tom bude najmä Cortana.

Cortana je hlasová asistentka z dielne Microsoftu, ktorá je dostupná zatiaľ len vo vybraných oblastiach a jazykoch. Napriek tomu jej už pribúdajú nové schopnosti a nové integrácie do aplikácií. V tomto príspevku vám predstavíme tie, ktoré sú ohlásené na začiatok roka 2020.

 

Prehrávanie e-mailov v Outlooku

Práve tomto období sa v USA zavádza nová funkcionalita Play My Emails pre iOS a na jar 2020 má uzrieť svetlo sveta aj jej androidová dvojička. Cortana má vylepšený a prirodzenejší prejav a ponúkne aj variant mužského hlasu.

Úlohou Cortany však nebude len čítanie správ, ale aj vykonávanie ďalších akcií podľa vašich hlasových povelov. Ako to má vyzerať si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

 

Cortana v kalendári

Funkcionalita Scheduler má umožniť, aby plánovanie vašich schôdzok organizovala Cortana. Podľa informácií zverejnených Microsoftom postačí, ak Cortanu pridáte medzi príjemcov. Stačí jej potom povedať, ako dlho má stretnutie trvať a kde sa chcete stretnúť, prípadne ktorú konferenčnú miestnosť má rezervovať.

Vhodný čas môžete Cortane nadiktovať, ale môžete jeho výber ponechať na ňu. Ak máte prístup do kalendárov ostatných účastníkov, Cortana nájde vhodný čas sama. Ak do kalendárov prístup nemáte, Cortana sama rozpošle maily s návrhom možných časov a spracuje ich odpovede. Keď nájde vhodný čas, pošle všetkým účastníkom e-mailovú pozvánku.

 

brifing

Denný brífing

Pomôcť by nám v budúcnosti mala Cortana aj tak, že nám bude posielať informačné správy (Briefing emails), ktoré nám podajú informáciu o tom, aké povinnosti a stretnutia nás čakajú, zároveň bude mať pre nás pripravené odkazy na súvisiace dokumenty. Hlasovými povelmi budeme môcť Cortanu inštruovať, ktoré úlohy sú hotové, čo chceme preplánovať, na ktoré úlohy si chceme vyčleniť čas, kedy nechceme byť rušení a podobne.

 

AI v Exceli a PowerPointe

Nástroje umelej inteligencie a Cortana sa postarajú o to, aby ste dostali informácie aj z excelových hárkov, a to bez toho aby ste museli čokoľvek písať.

Do PowerPointu pribudla funkcionalita Presenter Coach, ktorej úlohou je pomôcť používateľovi stať sa efektívnejším (a zrejme aj efektnejším) prezentujúcim. Dáva vám spätnú väzbu napríklad o tom, či máte správne tempo reči, upozorňuje na používanie slovnej vaty či fráz, ktoré môžu pôsobiť zle…

 

Chcete nájsť optimálny variant Office 365 pre vašu spoločnosť? Radi vám poradíme a pomôžeme aj s integráciou na vaše firemné systémy a úložiská. Neváhajte sa na nás obrátiť.

 

Podobné články

 

 

 

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

videonavody ilustrteams new ilust1000 1