Živé prezentácie v PowerPointe

 v Blog, Slovenčina

Vyskúšajte si novú funkcionalitu vo webovej aplikácii PowerPoint. Vďaka nej bude vaše publikum viac angažované, vaša prezentácia viac zrozumiteľná a vy dostanete na oplátku kvalitnejšiu spätnú väzbu. V rámci služieb Microsoft 365 (Office 365) sa všetky aplikácie priebežne vylepšujú, a to aj vďaka nástrojom umelej inteligencie. Tá má prsty aj v novospustenej funkcionalite Live Presentation.

Na čo slúži Live Presentation

Každý účastník vašej živej prezentácie si môže prezerať snímky ľubovoľným tempom. Môže si obsah listovať smerom dozadu a kedykoľvek sa vrátiť k aktuálnej snímke. Vďaka tomu sa nestane, že si niekto nestihne prezentovaný obsah preštudovať. Každý, kto sa pripojí k prezentácii neskôr, má možnosť prezrieť a vypočuť si, čo už ostatní účastníci videli a počuli. Áno, aj počuli, pretože funkcionalita zaznamenáva aj váš verbálny prejav a vďaka nástrojom umelej inteligencie ho prepisuje do titulkov. Každý účastník prezentácie má aktuálne na výber zo 60 jazykov titulkov (vrátane slovenčiny a češtiny). Táto funkcionalita tak na jednej strane pomáha prekonať rečovú bariéru, na druhej strane umožňuje sledovať vašu prezentáciu aj účastníkom s poruchami sluchu.

Spätná väzba

Počas prezentácie s vami môže auditórium živo komunikovať vďaka nástrojom Live Reactions. Okrem toho je na konci prezentácie každý účastník vyzvaný, aby vyplnil anonymný dotazník. Výsledok tohto prieskumu spokojnosti príde autorovi prezentácie súhrnne v jednom e-maile, ktorý obsahuje nielen výsledné hodnotenie obsahu, vizuálu a podobne, ale aj cenné komentáre.

Ako to funguje

Spustite ľubovoľný prezentačný nástroj (napríklad Microsoft Teams) a zozdieľajte svojmu publiku vašu obrazovku. Na obrazovke otvorte webový PowerPoint. V hornom menu kliknite na Prezentácia (Slide Show) a následne na Prezentovať naživo (Live Presentation). Uvítacia obrazovka všetkým účastníkom ukáže QR kód a zároveň krátky hypertextový odkaz. Otvorením odkazu alebo naskenovaním kódu sa ľudia pripoja k živej prezentácii. Každý, kto príde na Teams neskôr vidí v hornej časti obrazovky odkaz, cez ktorý sa vie dostať k živej prezentácii, t. j. k obsahu, ktorý nestihol. Krátku ukážku si môžete pozrieť v tomto ani nie minútovom videu.

 

Pre viac informácií o riešení Microsoft 365 (Office 365) nás neváhajte kontaktovať, radi vám pomôžeme.

 

 

 

 

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

home office 1000ako si vybrat spravne erp