Zmiešaná realita a HoloLens

 v Blog, Slovenčina, Video

Spoznajte zmiešanú realitu a jej široké možnosti využitia. Už v súčasnosti pomáha zefektívňovať prácu nielen vo výrobných firmách, ale aj v stavebníctve, či do konca zdravotníctve. Potenciál tejto technológie je obrovský a ocenia ho predovšetkým spoločnosti, ktoré majú zamestnancov kade-tade po svete, alebo tie, ktoré poskytujú asistenčné služby na diaľku.

 

Asistencia a servis

Predstavte si napríklad situáciu, že vám vo firme prestane fungovať jeden zo strojov. Váš mechanik je momentálne na dovolenke a ďalší je od vás vzdialený stovky kilometrov. Namiesto dlhej odstávky a čakania na mechanika môžete opraviť stroj aj vy, ale ako, keď na to nie ste odborník?

Odpoveďou sú inteligentné okuliare HoloLens, ktoré nahrádzajú klasický počítač, telefón či papierový manuál. Ako tieto okuliare fungujú si môžete pozrieť vo videu.

 

 

Spojenie Microsoft Teams a HoloLens umožňuje živé video hovory, klasické telefonovanie či chatovanie spojené s využívaním aplikácií Microsoft 365 v „reálnom svete“. Služba Remote Assist je akýmsi vzdialeným pomocníkom, ktorý vám poradí s problémami a odpovie na otázky, dokáže vás navigovať, dokonca vám označiť komponenty potrebné na opravu. Na druhom konci samozrejme sedí vyškolený pracovník, ktorý je odborníkom na daný problém.

 

3D modelovanie

Zaujímavou aplikáciou je aj Microsoft Layout, ktorý je určený priamo pre HoloLens a umožňuje používateľom nahrávať 3D modely rôznych predmetov, odmerať ich rozmery, presúvať ich v reálnom prostredí. Táto aplikácia môže pomôcť pri plánovaní priestorov alebo prerábkach.

 

Vzdelávanie

Zmiešaná realita môže pomôcť aj v oblasti vzdelávania zamestnancov. Namiesto niekoľko mesačného školenia zamestnanca a učenia ho skladať určitý komponent až kým to na 100 % nezvládne sám, HoloLens dokáže pri každom takomto skladaní pomáhať a presne určovať poradie umiestňovania súčiastok či silu utiahnutia skrutiek. Ako takúto formu vzdelávania využiť v praxi si môžete pozrieť vo videu.

 

 

 

PÁČIL SA VÁM PRÍSPEVOK? CHCETE BYŤ O PODOBNÝCH BLOGOCH A MATERIÁLOCH PRAVIDELNE INFORMOVANÍ? REGISTRUJTE SA DO NAŠEJ WBI ACADEMY

Odporúčané články

Napíšte hľadaný výraz a stlačte ENTER

ax helpdesk